A gyengébb játék is elég volt

Négygólos hazai győzelem született Harsányi Kálmán serdülőinek Szerencs elleni, pótolt meccsén.

Harsányi Kálmán, az Eszterházy SC serdülő csapatának edzője: – Hazai pályán a Szerencs volt a következő ellenfelünk. A találkozó nem a mi szájízünk szerint alakult. Az első tíz percben a sebességünk jó volt, de rengeteg ígéretes helyzetet, ziccert és büntetőt puskáztunk el, míg a nyitottabb védekezésünk nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Sajnos csak pillanataink voltak, ellenfelünk pedig nagyot harcolt és foggal-körömmel kapaszkodott ránk. Időt kértem, belecseréltem, de érdemi előrelépés ezután sem történt, így sovány előnnyel vonulhattunk a szünetre. Itt gyorsabb és egyszerűbb játékot szerettem volna látni a lányoktól, ám ahogy telt-múlt az idő, a szoros eredmény inkább minket frusztrált, mint az ellenfelünket, akiknek a második félidő közepén sikerült átvenniük a vezetést. A hajrára azért megléptünk, végül négygólos győzelmet arattunk, összességében azonban a játékunkkal nem lehettünk elégedettek. Sem a nyitott, sem a zárt védekezés nem volt elég agresszív és működőképes. Ami a támadásainkat illeti, nem találtuk meg a tempót, valamint a távolságokat sem. Gyakran túlcifráztuk a támadásépítést, kevés volt a jó egyéni teljesítmény. Szenvedős, görcsös játékkal, de végül csak nyertünk, ettől függetlenül nincsen semmi gond. Rossz napot fogtunk ki, mégis ügyesek ezek a gyerekek, sok van bennük.

Eredmény:

Leány serdülő III. osztály, E-csoport, a 4. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:
Eszterházy SC – Szerencs VSE 20-16 (11-10)
Egri gólszerzők: Ficzere Ágnes 7, Szendrődi Lili 5, Mezei Kitti 3, Viszokai Viktória, Ficzere Melinda 2-2, Kocsmár Orsolya 1.